22. 4. Evženie

Zítra: Vojtěch

 

 

Obec Brantice

Obec Brantice se nachází jihozápadně od Krnova, se kterým bezprostředně sousedí. Přes Brantice se táhne Brantická vrchovina, která spadá do pohoří Nízkého Jeseníku. Jejím katastrem protéká řeka Opava.

Obec Brantice
Obec Brantice

Obec tvoří dvě místní části: Brantice a Radim. Brantice leží v nadmořské výšce 341 a Radim 379 m nad mořem. Obec má v současné době 1380 obyvatel a její katastrální území měří 2.671 hektarů.

První písemná zmínka o vsi pochází z roku 1377. Významnou siluetu obce tvoří farní kostel Nanebevzetí Panny Marie. K dalším kulturním památkám patří zámek a zámecký park, socha Herkula v zámeckém parku, pískovcová váza s figurálními výjevy z antických bájí v nádvoří zámku, socha sv. Jana Nepomuckého poblíž zámku a bývalá fara. V Radimi je to kaple sv. Jana Nepomuckého.

Obec Brantice
Obec Brantice

Brantice jsou plně se rozvíjející obcí, která má dobrou občanskou vybavenost. V územním plánu se předpokládá zejména rozvoj obytné výstavby a zřízení podnikatelské zóny.  Obec se pro své obyvatele snaží vytvořit podmínky pro spokojený život. Obec Brantice, která žije uprostřed dominantní přírody, si zcela jistě svým kouzlem získá srdce každého návštěvníka.

Počasí

Pondělí Oblačno 8/1 °C
Úterý Zataženo 8/0 °C
Středa Oblačno až zataženo s občasným deštěm 7/3 °C
Čtvrtek Oblačno 10/3 °C

Návštěvnost stránek

400775