19. 7. Čeněk

Zítra: Ilja
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Zdravé stárnutí v naší obci > Modrá

Modrá

Pozvánka na zájezd – „Zdravé stárnutí v naší obci“

Druhý zájezd, organizovaný obcí s dotací seniorů, se uskuteční v sobotu dne 14.9.2024. Cílem této cesty bude vesnice Modrá, kde navštívíme  Archeoskanzen s unikátní Klenotnicí a ojedinělý experiment v rámci celé Evropy - podvodní tunel v přírodě  Živá voda, kde je expozice sladkovodních ryb, a to vše v krásném prostředí Slovácka.

První zastávkou na našem zájezdu bude Archeoskanzen Modrá. V tomto skanzenu budeme mít možnost projít si areál, který je věrnou rekonstrukcí slovanského sídliště z 9. století. Uvidíme, jak žili naši předkové, jaké stavby obývali, jaké používali nástroje a jak se oblékali.

Velkým lákadlem této návštěvy bude nově otevřená Klenotnice. Tato expozice je prý skutečným unikátem a nabízí pohled na repliky historických šperků a artefaktů, které byly nalezeny v různých částech Moravy.

Po návštěvě skanzenu se přesuneme do hned sousedící expozice Živá Voda, která je jedinečným projektem zaměřeným na sladkovodní ryby a ekologii. Tento areál nabízí návštěvníkům nejenom pohled na různorodé druhy ryb žijících v našich řekách a rybnících, ale také možnost procházky v krásném přírodním prostředí. Největším lákadlem je průhledný tunel vedoucí pod vodní hladinou, kde můžete z bezprostřední blízkosti pozorovat ryby v jejich přirozeném prostředí. V areálu Živé Vody se nachází také pratuří stezka, která je dalším unikátem tohoto místa.

Letos jsme vzhledem k novým podmínkám nemohli využít dotaci tak, jak tomu bylo minulý rok. Zastupitelstvo obce  Brantice odsouhlasilo na tento zájezd seniorům přispět a v rozpočtu schválilo částku, díky které budou mít senioři zájezd levnější. Dotovaná cena zájezdu z řad účastníků je 350 Kč za osobu. V ceně zájezdu je zahrnuta doprava a vstupy. Tato částka bude vybírána od 1. července do 9. září 2024 a můžete ji uhradit osobně na obecním úřadě.

Hlásit se na tento zájezd můžete od 1. července 2024 do 9. září 2024 na obecním úřadě nebo telefonicky na čísle 554 646 032.  Počet míst je omezen, proto, kdo bude mít zájem, neváhejte a přihlaste se co nejdříve. V případě jakýchkoliv  dotazů či rezervace můžete kontaktovat místostarostku obce Jiřinu Heinischovou na tel. č. 776 677 940.

Věříme, že tento zájezd bude nejenom příležitostí k poznání a odpočinku, ale také k setkání s přáteli a k  získání nových zážitků. Těšíme se na vaši účast a společně prožitý den.

Jiřina Heinischová

místostarostka

Počasí

Pátek Zataženo 29/18 °C
Sobota Oblačno 28/18 °C
Neděle Polojasno 30/17 °C
Pondělí Zataženo 22/19 °C

Návštěvnost stránek

413355