3. 10. Bohumil

Zítra: František
Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Participativní rozpočet

 logo-s-textem.png

PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET pro rok 2023

– jak to pokračuje ….

Hlasování veřejnosti pro jednotlivé návrhy v rámci participativního rozpočtu  bylo dne 23. 6. 2023 ukončeno, výsledky sečteny a následně zveřejněny.

Jak to tedy dopadlo?

Celkem bylo v participativním rozpočtu podáno 8 návrhů, z toho 3 návrhy postoupily do hlasování. Hlasování se účastnilo 90 Brantičáků a Radimáků, kdy každý mohl přidělit jeden hlas, z toho byly 3 hlasy neplatné z důvodu jiného trvalého bydliště.

Výsledek - na prvním místě – byl jednoznačný. Vítězem se stal návrh od Dominika Daňka s názvem „Basketbalový koš“, který získal 46 hlasů. Na druhém místě se umístil návrh paní Jany Říhové s názvem „Questingová trasa“ se ziskem 25 hlasů. Na třetím místě se umístil návrh pana Mgr. Martina Suchánka a paní Dagmar Gajdošové s názvem „Koše na psí exkrementy“ se ziskem 16 hlasů.

Jak probíhá realizace?

Podle výsledného pořadí a Pravidel pro Participativní rozpočet 2023 zastupitelé obce schválili dne 7. září 2023 na 6. zasedání zastupitelstva přípravu a realizaci všech tří návrhů, a to z důvodu, že realizace všech tří návrhů nepřesáhne částku 200.000 Kč, která byla stanovena  jako maximum pro participativní rozpočet. Šanci mají tedy všechny tři návrhy. Realizace návrhu, který se umístil na druhém místě, se uskuteční po realizaci vítězného návrhu a stejný postup bude i u návrhu, který skončil v hlasování na třetím místě.

 

Basketbalový koš

Částka za realizaci basketbalového koše bude činit 62.025 Kč. Basketbalový koš bude dodán a montován firmou ROTN spol. s r.o. z Frýdku-Místku, která se zabývá realizací sportovního vybavení. Realizace by se měla uskutečnit na přelomu měsíce září a říjen 2023. Basketbalový koš bude umístěn v prostorách areálu TJ Sokol Brantice.

O tom, jak samotné práce a realizace postupují, vás budeme  informovat, a to jednak na webových stránkách obce, na sociálních sítích obce a v dalším zpravodaji.

Autoru vítězného návrhu gratulujeme.

 

 

Výsledky hlasování „Nápady pro Brantice a Radim“

1. místo – 46 hlasů


BAsketbalový koš.jpg

 

2. místo - 25 hlasů

Questingová trasa.jpg

 

3. místo – 16 hlasů

Koše na psí exkrementy.jpg

Děkujeme všem, kteří se projektu „Nápady pro Brantice a Radim“ účastnili,

ať už jako navrhovatelé či jako hlasující. 😊

A co dál …….

Podle získaných hlasů se sestaví výsledné pořadí, na jehož základě se uskuteční realizace návrhu, v pořadí od návrhu, který získal nejvíce hlasů až do vyčerpání přidělených finančních prostředků. Částka, která byla vyčleněna na participativní rozpočet pro rok 2023 je v minimální výši 10.000 Kč a v maximální výši 200.000 Kč.

O tom, jak práce postupují, vás budeme průběžně informovat na webových stránkách obce a na sociálních sítích obce.

Podané návrhy, které nepostoupily:

Za zmínku stojí určitě i návrhy, které nepostoupily. U každého návrhu je rozepsán důvod jeho nepostoupení. Ovšem i některý z těchto návrhů může být podnětem k zamyšlení, jak naši obec vylepšit. 😊

 

 Pravidla participativního rozpočtu pro rok 2023

Počasí

Úterý Zataženo 28/13 °C
Středa Polojasno 19/11 °C
Čtvrtek Zataženo 19/11 °C
Pátek Skoro jasno 20/13 °C

Návštěvnost stránek

375169