18. 7. Drahomíra

Zítra: Čeněk
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Seniortaxi

Seniortaxi

Obec Brantice nově zajišťuje dotovanou službu SENIORTAXI, kterou bude provozovat společnost Black & White Taxi. Tato služba je určena pro osoby s trvalým pobytem v Branticích a Radimi, které dosáhly 65 let věku anebo pro osoby, které jsou držiteli platného průkazu ZTP či ZTP/P bez ohledu na dosažený věk.

Službu budou moci výše uvedené osoby využívat od 1. října 2023 v jednotlivé pracovní dny (pondělí až pátek, mimo státní svátky) vždy v době od  06:30 do 16:30 hodin. Maximální počet jízd za kalendářní měsíc na osobu je osm jízd, a to ve směru  Brantice /Radim – Krnov a Krnov  - Brantice/Radim.  Za jednu jednosměrnou jízdu přepravovaná osoba řidiči taxislužby uhradí 60 Kč.

SENIORTAXI si můžete objednat kdykoli na telefonním čísle:

+420 737 272 829

a to nejlépe minimálně 1 pracovní den  před plánovanou jízdou, případně dle aktuální potřeby osoby nebo po dohodě s taxislužbou i kratší dobu předem, nejlépe však hodinu předem z důvodu doby dojezdu (cca 20 min.).

Přepravovaná osoba si může ke své cestě vzít doprovod (1 osobu), která má cestu zdarma. Přeprava se týká i menších břemen (invalidní vozík, chodítka apod.).

Pro využívání služby  přepravovaná osoba při první jízdě předloží řidiči taxislužby platný doklad totožnosti, příp. průkaz ZTP či ZTP/P, na základě čehož si řidič ověří věk a bydliště přepravované osoby a osobu zavede do elektronické evidence (viz. Smlouva o ochraně a zpracování osobních údajů zákazníka v rámci provozování služby SENIORTAXI).

Shrnutí důležitých informací:

  • pouze ve směru Brantice/Radim – Krnov nebo Krnov – Brantice/Radim
  • v provozu každý pracovní den od 06:30 do 16:30 hodin
  • objednání jízdy na telefonním čísle 737 272 829
  • cena 1 jízdy: 60 Kč, při využití zpáteční jízdy dalších 60 Kč a je hrazeno přímo řidiči
  • maximálně 8 jízd za kalendářní měsíc
  • předložení občanského průkazu, příp. průkazu ZTP či ZTP/P řidiči taxislužby ke kontrole a k registraci do elektronické evidence

Důležité je také říct, že služba SENIORTAXI je dotována z rozpočtu obce, což bylo schváleno  na 6. zasedání Zastupitelstva obce Brantice dne 7. září 2023.

V případě jakýchkoli dotazů či připomínek ke službě SENIORTAXI se můžete obracet na obecní úřad  na tel. č. 554 646 032 nebo napsat e-mail na podatelna@brantice.cz.

Věříme, že služba pomůže jak starším tak zdravotně znevýhodněným občanům vyřešit spoustu tzv. neřešitelných situací, se kterými se mohou potýkat při cestování na úřady, k lékařům, za nákupy apod.

 Úvod web seniortaxi (1)-1.png

Počasí

Čtvrtek Polojasno 27/18 °C
Pátek Zataženo 28/18 °C
Sobota Jasno 28/18 °C
Neděle Jasno 31/16 °C

Návštěvnost stránek

413217