24. 6. Jan

Zítra: Ivan
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Znak obce

Znak obce

znak obce.jpg

 

     Počet tří erbovních figur znaku vystihuje počet tři historických vsí dnešní obce Brantice, a to Brantice, Radim a Radimek.

     Znak obsahuje i historické barvy symbolizující obec.

     Jsou to barva žlutá (zlatá), bílá (stříbrná) a modrá. Barvy zlatá a stříbrná jsou tzv. kovy.

     Kombinace barvy zlaté a modré značí historickou vazbu ke krnovskému knížectví.

 

Jednotlivé figury znaku v modrém štítě symbolizují:

FIGURA ZLATÉ RADLICE  je ze starých pečetních znamení dříve samostatných obcí brantického panství - Brantic a Radimi a představuje jejich převážně zemědělsky charakter.

FIGURA STŘÍBRNÉHO VOZOVÉHO KOLA  vychází z historického pečetního obrazu osady Radimek rovněž převážně zemědělsky zaměřené.

FIGURA STŘÍBRNÉHO DRAKA SE ZLATOU ZBROJÍ CHRLÍCÍHO ČERVENÝ OHEŇ je z erbu významných feudálních majitelů obce, rodiny Trachů z Březí. Zvlášť významný byl Bohumil Trach, který zastával důležité funkce v krnovském knížectví a v roce 1711 začal s důslednou přestavbou brantického zámku.

Znak byl obci udělen 14.2.2001 a předán předsedou Poslanecké sněmovny. Současně byl obci udělen i prapor, na kterém je zobrazen modrý list s žerďovým žlutým klínem  s vrcholem ve středu listu a dvěma bílými krokvemi. Znak i prapor byl následně vysvěcen v brantickém kostele Nanebevzetí Panny Marie a jsou uloženy na obecním úřadu.

 

597210.gif

Počasí

Pondělí Zataženo 25/16 °C
Úterý Jasno 27/15 °C
Středa Zataženo 28/17 °C
Čtvrtek Zataženo 26/20 °C

Návštěvnost stránek

409808