fulltext

8. 5. Den osvobození

Zítra: Ctibor
Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Volby

Volby do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje konané ve dnech 2. a 3. října 2020

Voličské průkazy

Podle ustanovení § 26a zákona č. 130/2000 Sb. lze také v případě krajských voleb hlasovat na voličský průkaz. Na ten bude moci volič - pouze státní občan ČR s trvalým pobytem na území Moravskoslezského kraje hlasovat v jakémkoliv volebním okrsku na území Moravskoslezského kraje, nikoliv však v jiném kraji či u zastupitelského úřadu v zahraničí.

O voličský průkaz může volič požádat ode dne vyhlášení voleb (15.04.2020), a to následujícími způsoby:

  • PÍSEMNĚ – písemná žádost o vydání voličského průkazu se podává na Obecní úřad Brantice, pro voliče, kteří mají trvalé bydliště v Branticích, a to nejpozději v termínu do pátku 25. září 2020. Žádost v listinné podobě musí být opatřena ověřeným podpisem voliče (ověření podpisu je osvobozeno od správního poplatku), pokud volič zasílá žádost obecnímu úřadu poštou. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě, bude-li tato zaslána prostřednictvím datové schránky voliče.
  • OSOBNĚ – osobně lze požádat o vydání voličského průkazu nejpozději do středy 30. září 2020 do 16:00 hodin, kdy se uzavře stálý seznam voličů. Vydávání voličských průkazů zajišťuje Obecní úřad Brantice, evidence obyvatel. Při ztrátě nebo odcizení voličského průkazu nelze vydat duplikát, neboť v takovém případě nelze eliminovat možnost jeho zneužití.
  • Obecní úřad v Branticích bude dne 30.9.2020 z důvodu odstávky elektrické energie uzavřen. Žadatelům o voličský průkaz bude v den uzavření obecního úřadu umožněno požádat o voličský průkaz po zavolání na telefonní číslo: 732 616 766.   

 Žádost o vydání VP.pdf

Další informace k volbám:

Oznámení o době a místě konání voleb v obci Brantice

https://www.msk.cz/cz/vnitro/volby-44638/

informace o počtu a sídlech okrsků.pdf

Počasí

Sobota Zataženo 14/4 °C
Neděle Polojasno 23/6 °C
Pondělí Jasno 26/9 °C
Úterý Zataženo 23/12 °C

Návštěvnost stránek

299051