17. 7. Martina

Zítra: Drahomíra
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Bezplatná telefonní psychoterapeutická pomoc pro občany

Bezplatná telefonní psychoterapeutická pomoc pro občanyRádi bychom touto cestou nabídli služby linky Sluchátko Vaším spoluobčanům. 

 

Nejsme krizová linka, jsme linka do psychoterapie. Naším klientům poskytujeme tři až 50 minutové rozhovory zdarma (klient platí pouze poplatek svému telefonnímu operátorovi). Klient zůstává v anonymitě a odborník na lince mu může pomoci i s výběrem vhodné navazující terapie. 

Jak fungujeme

Po vytočení čísla 212 812 540 v provozní době linky Vás automaticky spojíme s jedním z psychoterapeutů. Ten se Vám bude až 50 minut věnovat. Vy jako klient zůstanete v anonymitě. Terapeut se přizpůsobí Vám, Vaší situaci a tomu, co potřebujete řešit. Bude Vám naslouchat a nebude Vás nijak soudit. Může Vám pomoci lépe pojmenovat, co aktuálně prožíváte, dodat sílu a pomoci najít další směřování. Pokud budete mít zájem, můžete se spolu domluvit na dalším hovoru a rezervovat si termín své distanční psychoterapie.

Sluchátko po pandemii

Z výzkumu Národního ústavu duševního zdraví vyplývá, že kvůli pandemii došlo v roce 2020  v porovnání s rokem 2017 k trojnásobnému nárůstu depresí a sebevražd. Pandemie jsme se možná zbavili, ale jejích následků ne. Nové studie, ukazuje, že významná část (až 20%) z těch, kteří prodělají COVID - 19, zažije do 90 dnů po prodělání choroby příznaky některého z psychických onemocnění. Patří mezi ně např. úzkosti, deprese a nespavost. Mnohé z nich neumožňují člověku v některých případech vstát z postele, přinášejí nečekané záchvaty paniky a dalšími způsoby ovlivňují duševní život jedince, jeho vztahy i  jeho produktivitu.

LInka_Sluchatko_MSkraj.pdf


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Počasí

Středa Zataženo 26/19 °C
Čtvrtek Polojasno 28/18 °C
Pátek Polojasno 29/19 °C
Sobota Polojasno 30/20 °C

Návštěvnost stránek

413105