29. 5. Maxmilián

Zítra: Ferdinand
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., pobočka Krnov

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., pobočka KrnovCentrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. – Představujeme Vám naše Krnovské pracoviště

Naše organizace již více jak 10 let pomáhá osobám se zdravotním postižením a seniorům. Na začátku stálo pár lidí s velkým nadšením pomáhat druhým, s respektem k osobám se zdravotním postižením a seniorům, s touhou něco změnit …

Za tu dobu naše organizace ušla dlouhou cestu. Stali jsme se registrovaným poskytovatelem sociálních služeb, v rámci komunitního plánování spolupracujeme s řadou obcí a měst, rozšířil se počet pracovníků a tak také možnost pomoci širšímu okruhu lidí. Nezastavila nás ani epidemie Coronaviru kdy i nadále, za dodržení všech vládních opatření, poskytujeme naše služby. Jedna se  o:

  • PORADNU PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM, kde rádi zodpovíme dotazy týkající se například potřebné péče, sociálních služeb, invalidních a starobních důchodů, dávek a příspěvků, kompenzačních pomůcek a jiné.
  • OSOBNÍ ASISTENCI, kdy naše osobní asistentky pomáhají lidem přímo v jejich domácím prostředí. Jedná se například o pomoc při osobní hygieně, oblékání, přichystání a podání stravy, péče o domácnost a mnoho dalšího. Osobní asistentky jsou tak nejen „prodlouženou rukou“ klientů, ale také se podílejí na jejich aktivním vyplnění volného času či je doprovázejí k lékařům, na nákupy apod. V rámci služby osobní asistence rovněž provozujeme službu INDIVIDUÁLNÍ BEZBARIÉROVÉ DOPRAVY, kdy klienty nejčastěji vozíme k lékařům, na nákupy či na výlety. Nás vozový park obsahuje jak vozy běžné, tak speciálně upravené pro vozíčkáře.
  • PŮJČOVNU KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK, kdy nabízíme zapůjčení například mechanických vozíků, toaletních křesel, nástavců na WC, koupelnové sedačky apod.

Pobočku naší organizace naleznete v Krnově na adrese: Moravská 2, 794 01 Krnov. Otevřeno máme každé úterý v čase 8:30-12:00, 13:00-15:30. Chápeme, že pro některé lidi může být návštěva našeho pracoviště ze zdravotních či jiných důvodů obtížná či dokonce nemožná. V takovýchto případech Vám rádi poskytneme telefonní konzultaci na čísle 554 718 068 či možnost domluvy návštěvy našeho pracovníka přímo u Vás doma.

Bližší informace o naší organizaci a nabízených službách naleznete na internetových stránkách www.czp-msk.cz či na našem pracovišti.

Mgr. Eva Kaštovská, sociální pracovnice

image0.jpegimage1.jpegimage2.jpeg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Počasí

Středa Zataženo 22/12 °C
Čtvrtek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 19/14 °C
Pátek Zataženo 21/12 °C
Sobota Zataženo 17/14 °C

Návštěvnost stránek

406173