27. 2. Alexandr

Zítra: Lumír
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > INFORMACE PRO OBČANY BRANTIC A RADIMI - ČIPOVÁNÍ POPELNIC

INFORMACE PRO OBČANY BRANTIC A RADIMI - ČIPOVÁNÍ POPELNICOznámení pro Brantice a Radim –    ČIPOVÁNÍ POPELNIC

Ve dnech od 26.1. až do 2.2.2024 (od pátku do pátku) bude  v Branticích a Radimi probíhat čipování popelnic na směsný komunální odpad.

Všechny popelnice na území obce, které slouží ke shromažďování komunálního odpadu, budou postupně označeny plastovým čipem. Instalované čipy budou sloužit k identifikaci popelnic a ke zpřesnění evidence svezených popelnic.

V pátek dne 26.1.2024 proběhne vývoz popelnic. Prosíme vás, abyste popelnice, které si vyberete k očipování – neuklízeli hned po vývozu do zahrad a pokud možno popelnici nenaplňovali. Je zapotřebí, aby popelnice v těchto dnech byly zpřístupněny před vaší nemovitostí (před plotem, brankou, …) a ponechali jste je tam od pátku 26.1. do pátku 2.2.2024. Je důležité, aby popelnice stála před nemovitostí, ke které patří, jelikož čip bude spojen se jménem a adresou nemovitosti, případně byla popelnice označena.

 

Neuklízejte prosím popelnici po vývozu dříve, než se ujistíte, že je očipována. Očipovanou popelnici poznáte, že na její zadní straně bude přinýtovaný černý plastový čtverec o velikosti cca 5 x 5 cm.

 

Zkontrolujte si prosím, zdali popelnice určená k očipování, je v dobrém technickém stavu, jestli není nádoba zkorodovaná, prasklá či jinak poškozená. Na obecním úřadě je možnost zakoupení nové popelnice. Máte-li možnost výběru popelnic, tak doporučujeme nechat očipovat certifikované plastové popelnice.

 

Pokud máte více popelnic umístěných před svými nemovitostmi (např. společný bytový dům, před plotem, …), prosíme, abyste si tu popelnici, kterou chcete očipovat, zřetelně označili (např.: provázkem připevněným na ucho, visačkou z kartonového papíru přichycenou na nádobu, nalepovacím štítkem, nesmyvatelným fixem, barvou, křídou v případě nedeštivého počasí, …). Pracovníci by nemuseli poznat, která nádoba komu patří a nemohli by ji očipovat.

Doporučení, se kterým začínáme, je jedna popelnice pro 4 osoby. V případě, že z nějakého důvodu potřebujete očipovat i druhou popelnici (např. množství popela z důvodu topení v kotli na tuhá paliva, ...), obraťte se na obecní úřad.

V případě, že využíváte popelnice o objemu 240 l, zanechte prosím během čipování pracovníkům obce na sebe kontakt nebo zavolejte na telefonní číslo či napište na e-mail níže uvedený. Stejně tak kontaktujte obec i v případě, že nemáte k domu přiřazené číslo popisné či nemáte zkolaudovaný dům.

Bydlíte-li ve vícegeneračním domě s jedním číslem popisným (např. 2 rodiny a více), každá rodina bude mít očipovanou svoji nádobu, tzn. 2 rodiny v jednom domě = 2 popelnice. Je tedy zapotřebí nechat před domem 2 popelnice, případně je označit, aby mohly být očipované.

Než bude dokončený proces čipování v obci a následná evidence čipů a popelnic do systému Technickými službami Krnov, tzv. pasportizace, o čemž budete s předstihem vyrozuměni, do té doby budou vyváženy všechny přistavené popelnice tak, jak to bylo doposud, bez ohledu na kusy popelnic či očipování.

Čipy budou instalovat pracovníci obce, jde o časově náročný proces, tudíž vás prosíme o trpělivost. V případě výrazně nepříznivého počasí (silný mráz, sněžení) nebude možné čipování provést – v tomto případě budete včas informováni o náhradním termínu.

V případě dotazů se obraťte na místostarostku obce Jiřinu Heinischovou na telefonním č. 776 677 940 nebo na e-mail jirina.heinischova@brantice.cz, příp. na pracovníky obce na tel. č. 554 646 032 nebo na e-mail: podatelna@brantice.cz.

Děkujeme za spolupráci.

Za obecní úřad Jiřina Heinischová, místostarostka

 

 

 

 

 


Počasí

Úterý Oblačno 10/0 °C
Středa Zataženo 7/6 °C
Čtvrtek Polojasno 12/4 °C
Pátek Zataženo 16/4 °C

Návštěvnost stránek

393575