22. 4. Evženie

Zítra: Vojtěch
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Informace starosty obce k přechodné úpravě provozu v obci Brantice

Informace starosty obce k přechodné úpravě provozu v obci Brantice 

V první řadě chci vysvětlit, proč občané nebyli v předstihu seznámeni k přechodné úpravě provozu v obci. Minulý týden jsem měl dovolenou mimo území ČR. Tímto jsem se nedostal na e-mail. V neděli jsem zjistil, že firma, která bude provádět opravu mostu mi poslala oznámení, že od 12.9.2022 začne oprava mostu. Kdybych byl doma, tak občané již dávno mají informaci k této záležitosti. Již se to nedá vrátit. V pondělí ráno tato informace byla již webových stránkách obce.

Po uzavření mostu ev. č. 45-026 na silnici I/45 jsem ihned dne 12.9. 2022 požádal dopravní polici Bruntál, aby řešila neoprávněné projíždění kamionů přes obec. Tyto vozidla mají jasný zákaz průjezdu obcí zákazovými značkami.

V úterý 13.9. 2022 jsem měl ústní jednání na OÚ s pracovníkem dopravního inspektorátu Bruntál ohledně přechodné úpravy provozu v obci. Výsledek jednání s dalším postupem je přílohou této informace.

S dalším postupem zajištění bezpečnosti občanů s ohledem na silniční provoz v době objízdné trasy vedoucí naší obcí v rámci realizace stavby opravy silničního mostu Vás budu průběžně informovat.

Chtěl bych touto cestou vzkázat těm občanům, kteří svými diskusními příspěvky na sociálních sítích komentují, jak by se, co mělo řešit a že starosta a zastupitelstvo jsou laxní k tomuto problému, tak vidíte, že tento problém řešíme od prvního dne uzávěry mostu.

Realizaci stavby opravy silničního mostu ev.č. 45-026 na sil. I/45 předcházelo povolovací stavební řízení, které řešilo i přechodnou úpravu provozu v obci Brantice, ke které kromě obce byly kompetentní se vyjádřit dotčené orgány jako např. Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje, odbor dopravní policie, Městský úřad Krnov, odbor výstavby a životního prostředí atd.

Dotazy, které budete mít k této problematice směřujte přímo na mou osobu, mob. telefon 602 580 697.

 

 

Vladimír Dofek

starosta obce

 příloha


Počasí

Pondělí Oblačno 8/1 °C
Úterý Zataženo 8/0 °C
Středa Oblačno až zataženo s občasným deštěm 7/3 °C
Čtvrtek Oblačno 10/3 °C

Návštěvnost stránek

400773