22. 4. Evženie

Zítra: Vojtěch
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Nemocnice nabízí vyřazená funkční lůžka veřejnosti

Nemocnice nabízí vyřazená funkční lůžka veřejnostiKrnovská nemocnice nabízí zájemcům z řad veřejnosti vyřazená, ale stále funkční, elektricky polohovatelná lůžka. Ta budou prodávána za jednotnou a symbolickou cenu – jeden tisíc korun.

 „V letošním roce jsme dokončili kompletní obměnu našeho lůžkového fondu (nemocnice má na 24 odděleních s nepřetržitým provozem celkem 532 akutních i následných lůžek a 25 sociálních lůžek). K dispozici nám zůstala řada elektricky polohovatelných lůžek různé kvality a stáří. Nejdříve jsme lůžka nabídli na krajském portálu dalším zdravotnickým a sociálním zařízením. Udali jsme jich pouze několik. Jelikož nám přišlo líto lůžka likvidovat, rozhodli jsme se je nabídnout za symbolickou cenu široké veřejnosti,“ uvedl ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Zájemci o vyřazená lůžka musí napsat žádost o lůžko se svými kontaktními údaji na e-mail: gabriel.petr@szzkrnov.cz. Poté budou vyzváni k podpisu kupní smlouvy a následně po uhrazení částky na pokladně si kupující zajistí odvoz lůžka. „Zájemce upozorňujeme, že lůžka jsou sice funkční, ale vyřazená a nemocnice na ně neposkytuje záruku. U některých typů lůžek může nastat obtíž při shánění náhradních dílů. Je také nutné zmínit fakt, že jde o nadrozměrný typ lůžek. Jejich šířka se pohybuje okolo 100 cm a délka 215-220 cm dle typu. Váha lůžek se pohybuje v rozmezí 130 až 150 kilogramů. Všechna lůžka jsou elektrická a na kolečkách. Případným zájemcům doporučujeme také pořízení nových matrací,“ sdělil vedoucí oddělní zdravotnické techniky SZZ Krnov Ing. Petr Gabriel.

Jednotlivé žádosti bude nemocnice posuzovat. Cílem je, aby lůžka nadále sloužila lidem s pohybovým omezením.

FOTO lůžka 1, 2 – Vyřazená elektricky polohovatelná lůžka nabízí krnovská nemocnice zájemcům z řad široké veřejnosti.

 Lůžka 1.JPGLůžka 2.JPG

 

 


Počasí

Pondělí Oblačno 8/1 °C
Úterý Zataženo 8/0 °C
Středa Oblačno až zataženo s občasným deštěm 7/3 °C
Čtvrtek Oblačno 10/3 °C

Návštěvnost stránek

400781