22. 7. Magdaléna

Zítra: Libor
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Odpadové hospodářství - první výsledky čipování popelnic

Odpadové hospodářství - první výsledky čipování popelnicRádi bychom Vás informovali o prvních výsledcích čipování popelnic v naší obci. V měsících lednu a únoru letošního roku proběhlo čipování popelnic, jehož cílem je efektivnější nakládání s odpadem. Celkem bylo vydáno 707 čipů pro 572 domácností, které v obci evidujeme.

Od 19. dubna se v naší obci začaly vyvážet pouze očipované popelnice. V měsíci dubnu proběhly dva vývozy (jeden vývoz již jen očipovaných popelnic, jeden vývoz na začátku měsíce ještě neočipovaných popelnic), za které bylo Technickými službami Krnov vyúčtováno 938 výsypů. V květnu pak byly uskutečněny tři vývozy, během kterých bylo dohromady vyúčtováno 1456 výsypů.

Celkově se tedy za tyto dva měsíce uskutečnilo pět vývozů, při kterých bylo vyúčtováno celkem 2394 výsypů. Průměrný počet výsypů za každý vývoz  je 0,83 popelnice na domácnost.

Věříme, že tento nový systém přispěje ke zlepšení efektivity a přesnosti vývozu odpadu v naší obci.

Děkujeme všem občanům za spolupráci.

 


Počasí

Pondělí Zataženo 26/22 °C
Úterý Polojasno 27/19 °C
Středa Oblačno 23/18 °C
Čtvrtek Skoro jasno 22/14 °C

Návštěvnost stránek

413666