24. 6. Jan

Zítra: Ivan
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > STA Bruntálsko - Česko-polská cesta po regionu

STA Bruntálsko - Česko-polská cesta po regionuBRUNTÁLSKO, NYSA (FOTO, VIDEO) | Česko-polská cesta po regionu se tentokrát zastavila u řezbáře v Jiříkově na Rýmařovsku. Přiblíží tak oblast řezbářství, tamní obec a historii jiříkovského kostela.

Česko-polská cesta po regionu pokračuje do Jiříkova na Rýmařovsku. V rámci čtvrtého dílu se dozvíme historické zajímavosti o tamní obci a zavítáme do kostela svatého Michaela archanděla. Především tam ale navštívíme Pradědovu galerii, kde se od řezbáře Jiřího Halouzky dozvíme všechno o řezbářství, jak vzniká například dřevěná socha slona v životní velikosti a co všechno tomu předcházelo, než vznikl obrovský betlém. 

Užijte se příjemnou návštěvu a podívejte se na další video!

Česko-polská cesta po regionu

Společnost Studio STA – multimediální agentura o.p.s. (zpravodajství STA Bruntálsko) a Nyskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne (Nowiny Nyskie) realizují společný projekt „Česko-polská cesta po regionu / Czesko-polska droga przez region“, který je financovaný z prostředků Evropského fondu pro Regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Praděd z Programu INTERREG V-A.

V rámci projektu se realizují společná setkávání, fotografická soutěž „Moje oblíbené místo“ pro veřejnost z Moravskoslezského kraje a Opolského vojvodství, prezentace šesti multimediálních výstupů (sklářství, pivovarnictví, život na farmě, řezbářství, Osoblažská úzkokolejka a Slezská Harta) a slavnostní večer s vyhlášením výsledků fotosoutěže.

Více na https://stabruntalsko.cz/cesko-polska-cesta-po-regionu-rezbarstvi/

cesko_polska_cesta_po_regionu_rezbarstvi_jirikov_pradedova_galerie_foto_STA_2022 (2).JPG

cesko_polska_cesta_po_regionu_rezbarstvi_jirikov_pradedova_galerie_foto_STA_2022 (1).JPG


Počasí

Pondělí Zataženo 25/16 °C
Úterý Jasno 27/15 °C
Středa Zataženo 28/17 °C
Čtvrtek Zataženo 26/20 °C

Návštěvnost stránek

409804