17. 7. Martina

Zítra: Drahomíra
Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Participativní rozpočet 2023

 logo-s-textem.png

PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET pro rok 2023

 

Myšlenka participativního rozpočtu umožňuje, aby se občané zapojili do rozhodování o rozvoji své obce. Mohou sami vymyslet, navrhnout a podílet se na rozhodnutí, co se má v místě jejich bydliště za obecní peníze udělat či vylepšit.

I u nás - v Branticích a Radimi - jsme tento rok chtěli vyzkoušet, zda bude  zájem i mezi našimi spoluobčany. I přesto, že se tato akce pořádala poprvé, se návrhů na využití  participativního rozpočtu  sešlo celkem 8, z toho 3  návrhy postoupily do hlasování.

 Pořadí vítězných návrhů Dominik Daněk - PaR.jpg

  1. „Basketbalový koš“ od Dominika Daňka
  2. „Questingová trasa“ od paní Jany Říhové
  3. „Koše na psí exkrementy“ od pana Mgr. Martina Suchánka a paní Dagmar Gajdošové

Jelikož částka za celkovou realizaci návrhů nesmí přesáhnout částku 200.000 Kč, která byla stanovena jako maximum pro participativní rozpočet, šanci na realizaci dostaly všechny tři návrhy.

Realizace basketbalového koše se uskutečnila na konci září 2023 za částku 62.025 Kč. Basketbalový koš je umístěn v prostorách areálu TJ Sokol Brantice. Realizaci druhého projektu „Questingová trasa“ navrhovatelka zajistila z prostředků grantu nadace Via. Při realizaci třetího návrhu „Koše na psí exkrementy“ budou využity služby pana architekta Ing. Juránka, který s výběrem košů pomůže, a to s ohledem na to, aby koše byly v souladu  jak v Branticích tak v Radimi. Realizace proběhne, jakmile budou koše vybrány a umožní to počasí.

I v příštím roce bychom rádi uskutečnili druhý ročník Participativního rozpočtu pro rok 2024, který bude spuštěný od začátku března 2024. Věříme, že je mezi námi dost lidí, kteří se rádi zapojí do chodu naší obce a příště se sejde zajímavých podnětů mnohem více.

 

 Pravidla participativního rozpočtu pro rok 2023

Počasí

Středa Zataženo 26/19 °C
Čtvrtek Polojasno 28/18 °C
Pátek Polojasno 29/19 °C
Sobota Polojasno 30/20 °C

Návštěvnost stránek

413112